Site icon Viskasūkiui

Vištų auginimo vadovas – ką daryti, kai atvyksta viščiukai

Pirmas dalykas, kurio jums reikia, kai atvyksta viščiukai, yra saugi vieta jiems augti, pavyzdžiui, viščiukų dėžė. Turite įrengti šildytuvą, kad jūsų naujai gimę viščiukai būtų šiltai. Jei jie susigrupavę po šildytuvu, tai reiškia, kad jiems per šalta. Jei jie sudaro ratą aplink šviesą, vadinasi, jiems per karšta.

Vištų auginimo vadovas – ką daryti, kai atvyksta viščiukai.

Padėkite patenkinti viščiukų poreikius. Turite išmokyti juos gerti vandenį, švelniai pamerkdami jų snapelius į vandenį, kad jie suprastų, kur rasti skysčių. Užtikrinkite, kad viščiukai visada turėtų pakankamai vandens, tiekiamą pastoviu tempu. Kruopščiai valykite plotą, kuriame gyvena viščiukai. Atminkite, kad jei pašaras sušlampa, ant jo pradės augti pelėsiai, ir jis taps netinkamas vartoti. Prieš pildydami vandens indą, būtinai jį išplaukite – tai itin svarbu, nes per užterštą vandenį gali labai greitai plisti parazitai ir ligos.

Po 8 savaičių viščiukai turėtų būti pakankamai užaugę, kad galėtų būti perkelti į lauko aplinką. Laikydamiesi šių paprastų žingsnių, jie puikiai įsilies į vištų pulką ir bus sveiki, produktyvūs jūsų ūkio paukščiai.

Pasiruošimas auginti vištas.

Pats pirmas žingsnis auginant vištas yra nusipirkti arba pasistatyti medinę vištidę. Vištidėje turi būti šėrykla ir vandens indai, taip pat dėžutė kiaušiniams dėti – viena dėžutė trims vištoms. Vištidė turi būti pakankamai didelė, kad galėtumėte patogiai surinkti kiaušinius ir išvalyti mėšlą.

Vištoms kasdien reikia vandens ir maisto. Kiek laiko užteks pašaro, priklauso nuo to, kiek vištų turite.

Dedeklės vištos dės kiaušinius pavasarį, vasarą ir rudenį, kai dienos trukmė yra 12–14 valandų šviesos. Kiaušinius reikėtų rinkti kasdien, o kartais net du kartus per dieną, priklausomai nuo to, kiek vištų turite, todėl iš anksto pasirūpinkite kiaušinių dėžutėmis (geriausia naudoti iš perdirbto popieriaus, taip prisidėsite prie gamtos išsaugojimo).

Turėtumėte apsvarstyti galimybę laikyti kelias vištas, nes jos yra socialūs paukščiai. Kiekvienai vištai vištidėje turi būti skirta bent 2 kvadratai (apie 0,2 m²) grindų ploto, kad jos turėtų pakankamai erdvės. Jei vištos neturės vietos, jos taps agresyvios. Kuo daugiau erdvės vištos turės, tuo jos bus laimingesnės ir sveikesnės. Per didelis tankumas vištidėje gali sukelti plunksnų pešiojimąsi ir net ligas.

Vištidė taip pat turi turėti vietą, kur paukščiai galėtų išsitiesti sparnus, pavyzdžiui, aptvarą ar erdvų kiemą. Ši vieta turi būti aptverta, kad vištos neištrūktų ir būtų apsaugotos nuo plėšrūnų, tobulėjant technologijoms atsirado naujų vištidės vartelių, kurie naudojant laikmačio pagalba automatiškai užsidaro ir atsidaro, jų galima įsigyti Prekesukiui.lt el. parduotuvėje.

Kodėl verta auginti vištas?

Yra daug patrauklių priežasčių, kodėl verta laikyti vištas savo kieme. Pagrindinis privalumas – kiaušiniai, kurie yra skanesni, šviežesni ir geresni kulinariniam naudojimui nei bet kurie parduotuvėje įsigyti kiaušiniai. Tačiau daugelis nežino, kad vištos taip pat yra puikios sodo pagalbininkės, nes stebi vabzdžius ir kenkėjus. Vištos gali padėti apsaugoti jūsų sodą, tuo pačiu aprūpindamos jus šviežiais kiaušiniais.

Vadovas, kaip auginti vištas – vištų auginimo privalumai.

Kokybiška vištidė turės įtakos kieme laikomų vištų auginimo kainai:

Informacija norintiems auginti miestuose:

Prieš pradėdami laikyti vištas, įsitikinkite, kad tai leidžiama jūsų mieste, ir susipažinkite su vietinėmis taisyklėmis, taikomomis jūsų konkrečioje vietovėje. Turite būti tikri, kad teisėtai galite auginti vištas, prieš investuodami laiką ir pinigus į pasiruošimą jų auginimui.

Nors tai nėra privaloma, būtų gera idėja pasitarti su kaimynais ir sužinoti, ar jie neprieštarauja, kad augintumėte vištas savo kieme. Kai kurie žmonės gali bijoti vištų arba turėti alergiją, kuri gali sukelti reakciją, jei savo kieme auginsite vištų pulką.

Žingsnis po žingsnio vištų auginimo vadovas.

1. Planuokite savo pulko dydį

Pirmiausia – prieš investuodami į bet kokią įrangą vištų auginimui, turite nuspręsti, kokio dydžio bus jūsų pulkas. Keturių vištų pulkas yra gana įprastas dydis hobio auginimui. Jei turėsite daugiau vištų, geriau pasiruoškite valgyti daug kiaušinių; jei turėsite mažiau, jūsų vištidėje gali likti daug laisvos vietos ir nenaudotų dėželių kiaušiniams. Jei planuojate pardavinėti kiaušinius komerciškai arba dalinti juos draugams ir šeimos nariams, didesnis pulkas gali būti geresnis pasirinkimas.

2. Įvertinkite savo erdvę

Apskaičiuokite, kiek vištų gali tilpti jūsų sklype. Patikrinkite vietinius potvarkius, kurie reglamentuoja atstumus nuo sklypo ribų, pastatų dydį. Įsitikinkite, kad jūsų vištidė ir aptvaras yra pakankamai dideli jūsų pulkui, kaip nurodyta vietiniuose vištų laikymo reikalavimuose. Tada pasirinkite galutinę vietą ir nuspręskite, kaip atrodys visa įranga prieš pirkdami ar statydami.

3. Įrenkite naują vištidę ir aptvarą

Žinoma, lengviausias būdas yra nusipirkti paruoštą vištidę! Tačiau jei įsigytos uždaros patalpos reikalauja surinkimo, būtinai laikykitės plano ar gamintojo nurodymų. Jei pajusite, kad jūsų „pasidaryk pats“ projektas tampa per sunkus, pabandykite susisiekti su vietiniu ekspertu arba kitais vištų entuziastais, kad gautumėte pagalbos. Yra daug grupių „Facebook“ ir panašiose platformose, skirtų kieme laikomoms vištoms. Nesikuklinkite kreiptis į juos, jei susidursite su sunkumais.

4. Surinkite reikmenis, kurių jūsų paukščiams reikia išgyventi

Iš anksto nusipirkite viską, ko reikia jūsų pulkui: šildymo lempąšildymo plokštę, inkubatoriųkiaušinių dėžutes, pašarą ir šėrimo bei girdymo įrangą. Palikite vietos sandėliavimui netoli vištidės, kad galėtumėte laikyti vartojamas prekes, tokias kaip paklotai ir pašaras.

5. Surinkite kiaušinių dėžutes ir inkubatorių

Naudokite mėgėjams patogią schemą arba pridėtus gamintojo nurodymus, kad sureguliuotumėte savo inkubatorių ir/arba kiaušinių dėžutes. Jei planuojate auginti vištų jauniklius rankiniu būdu, inkubatorius bus prioritetas. Jaunikliams jo reikės iš karto. Nepamirškite apie šildymo lempą!

6. Paruoškite šėrimo ir girdymo įrangą (ir patikrinkite)

Paruoškite automatinę šėrimo ir girdymo įrangą, kad ji būtų pasiruošusi naudoti. Išbandykite, ar viskas veikia tinkamai.

7. Įsigykite vištas arba perinkite

Gerai, pagaliau pasiekėme tą dalį, kurios visi laukėme! Jei esate senbuvis vištų entuziastas, tikriausiai jau turite mėgstamą veislę, kurią planuojate auginti. Jei ne, skirkite šiek tiek laiko ištirti savo pasirinkimus. Stenkitės pasirinkti veislę, žinomą dėl patikimos kiaušinių gamybos ir atsparumo. Papildomas privalumas, jei pasirinkta veislė padeda atsikratyti vabzdžių ir kitų kenkėjų jūsų kieme ir sode. Pasitarkite su savo vietine ūkininkų parduotuve, kad gautumėte patarimų renkantis veislę.

8. Laikykite vištidę ir aptvarą švarius naudodami specialius grandiklius

Kai turėsite savo paukščius, prasideda tikroji pramoga… ir tikras darbas! Sudarykite valymo vištidės ir aptvaro tvarkaraštį. Gerai suprojektuota vištidė paprastai leidžia valyti iš išorės, naudojant plastikines dėžes, kad sugautumėte krentančias atliekas, ir paliekant plačius atvirus plotus šluoti. Naudokite kaukę valydami, kad apsisaugotumėte nuo kvapo ir dulkių. Pastarosios gali sukelti kvėpavimo problemų. Žinoma, kasdien patikrinkite ir surinkite kiaušinius, o kai reikės, pakeiskite paklodes. Vertėtų kiekvieną mėnesį išleisti šiek tiek daugiau pinigų šiaudams ar drožlėms, jei tai padeda išlaikyti jūsų vištas sveikas ir jūsų kaimynus laimingus.

Auginkite laimingas, sveikas ir produktyvias vištas!

Atminkite, kad vadovėlyje apie vištų auginimą laimingas ir sveikas pulkas reiškia daugiau kiaušinių. Nors negalite priversti savo vištų dėti, galite jas paskatinti. Sveikoms vištoms reikia gausybės vandens, baltymų turinčio pašaro (bet kuri komerciškai patvirtinta prekė turėtų tikti), ramios vietos naktinėjimui, tamsių ir ramių kiaušinių dėžučių, tinkamos higienos, palankaus klimato kontrolės ir pakankamai ventiliacijos. Teisingai prižiūrint, dauguma vištų veislių išlieka maksimalios produktyvumo būklės – deda kiaušinius beveik kiekvieną dieną – iki dvejų ar trijų metų. Kai kurios netgi gali dėti kiaušinius arti dešimt metų.

Prekesukiui.lt informacija

Exit mobile version